Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie

Przeglądasz stronę, która nie jest aktualna
Treść poniżej jest przestarzała i nieaktualna. Przeglądasz wersję strony, która została już zmieniona. Istnieje nowsza wersja tej treści.

Muzeum Literatury - siedziba główna

Siedziba Muzeum Literatury mieści się na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie. Tutaj znajdują się wszystkie działy i pracownie muzealne, w tym Biblioteka, sala audiowizualna oraz sale wystawiennicze. W kamienicy balcerowskiej zachowały się fragmenty gotyckich murów i malowidła ściennego z Trzema Królami datowanego na 1515 rok. Muzeum zajmuje także dwie kamienice przy ulicy Brzozowej. Wejście główne do muzeum znajduje się od strony Rynku Starego Miasta.

logotyp Muzeum Literatury

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie

Rynek Starego Miasta 20, 00-272 Warszawa

tel. 22 831 40 61 (centrala)